Меган Маркл е нејзин идол – Хелен досега потрошила илјадници долари за да изгледа како неа! (ФОТО)

Не е тајна дека многу жени пронаоѓаат инспирација во стајлингот на Меган Маркл, но оваа дама решила да ја ископира буквално секоја нејзина модна комбинација.

Хелен Блек (39) живее во Њујорк и одвојува голема количина на пари за да изгледа идентично како и нејзиниот идол. Животниот стил и начин на облекување на Меган Маркл толку ја воодушевиле, па така таа решила до крајот на својот живот да ги следи случувањата на кои таа се појавува.

Се започнало пред две години кога Хелен се вљубила во еден нејзин стајлинг кој и послужил како инспирација, па решила да се облече токму така.

Кога се појавила на работното место комплиментите не запирале, а со оглед на тоа дека штотуку се вратила од породилно и нејзината самодоверба била разнишана овие коментари исклучително и одговарале.

Тогаш Хелен започнала интензивно да ги копира комбинациите на Меган Маркл.

„Кога дознав дека принцот Хари и Меган се заедно, започнав да ги следам почесто, како и принцот Вилијам и војвотката Кејт, кои многу ги сакам“, изјави Хелен.

„Кога ја видов во виолетово-црвената комбинација која ја носеше веднаш се сетив дека и јас имам такви парчиња облека во својот гардеробер а не сум ги употребила, ги искористив и веднаш се облеков како неа“, раскажува таа.

„Ја сакам бидејќи е жена за пример. Ме испирира бидејќи таа не престанува да работи, дури и кога ја има таа можност. Неодамна се породи, а изгледа феноменално. Нема причина да не биде мој идол“, заклучи Хелен.

Прочитајте и...  ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Маја Талевска Печников и нејзините вежби, ајде да вежбаме заедно! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Како да го спасите бракот од коронавирусот?

Слободен печат

Кучето направи штета на сопственичката и со тоа ја заштити од коронавирусот!

Васко Спасоски

Коронавирус против други вируси изразено во бројки (ВИДЕО)

Слободен печат

„Луј Витон“ распродаде бањарка од 36.500 фунти

Слободен печат

Комичар почина од коронавирус: На 70 години требаше да трча со олимпискиот факел!

Слободен печат

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат