Медведев и натаму на чело на „Единствена Русија“ - Слободен печат

Медведев и натаму на чело на „Единствена Русија“

Според партиски извор кој присуствувал на седницата на пратеничката група, идниот премиер Михаил Мишустин на пратениицте им пренел поздрави од Медведев, пренесе Тасс.

Дмитриј Медведев, како заменик претседател на рускиот Совет за безбедност, ќе остане на чело на владеачката партија „Единствена Русија”, која ја водеше и додека беше на функцијата руски премиер, изјави денеска секретарот на Генералниот совет на партијата, Андреј Турчак.

По состанокот на пратеничката група на „Единствена Русија”, а пред денешното заседание на Државната Дума , тој кажа дека не постојат правни пречки заменик претседателот на Советот за безбедност истовремено да ја извршува и функцијата лидер на партијата.

Според партиски извор кој присуствувал на седницата на пратеничката група, идниот премиер Михаил Мишустин на пратениицте им пренел поздрави од Медведев, пренесе Тасс.

-Медведев нагласи дека има добра соработка со пратеничката група и дека се надева дека таа работа ќе продлжи и во рамки на партијата, ги пренесе неиуменуваниот извор зборовите на Мишустин.

Прочитајте и...  МВР го снимило Боки 13 како оди дома кај Катица Јанева

Државната Дума денеска ќе оддржи пленарна седница на која ќе го разгледа предлогот на претседателот Владимир Путин првиот човек на Федералната даночна служба Михаил Мишустин да биде избран за нов руски премиер.

Прочитај повеќе

„Девојките“ на Хамас ги хакираа телефоните на израелските војници (ФОТО)

Слободен печат

Казна за полицајците кои употребувале прекумрена сила на протестите против Путин

Слободен печат

Законот за јавното обвинителство топ тема во партиските соопштенија: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ пак за криминалот во туѓиот двор

Весна Тодоровска

КОНЕЧНО: Од денеска може да се купи билет за едно возење во автобус

Слободен печат

Од рекламите и валканите прозори, патниците во автобусите на ЈСП не знаат каде да се симнат (ФОТО+ВИДЕО)

Предупредувања за голема опасност од поплави во три округа во Англија

МИА Агенција

Остави Коментар

три × оне =

Прочитај повеќе

Ангеловска: Преку МСИП забрзано се градат и рехабилитираат локалните патишта

Слободен печат

МВР го снимило Боки 13 како оди дома кај Катица Јанева

Горан Наумовски

Мицкоски го повикува Заев на ТВ дуел

Слободен печат

Николовски: Приклучете се на маршот „Чекориме за правда“

Слободен печат

Косово: На свечената седница за годишнината од независноста истакнато знамето на УЧК

Слободен печат

Жерновски: НАТО се подготвува за македонското знаме! (ВИДЕО)

Слободен печат