медведев Archives - Слободен печат

Tag : медведев

Вести Планета Слајдер

Медведев и натаму на чело на „Единствена Русија“

Слободен печат
Дмитриј Медведев, како заменик претседател на рускиот Совет за безбедност, ќе остане на чело на владеачката партија „Единствена Русија”, која ја водеше и додека беше...
Вести Планета

Навални: Сите кои мислат дека Путин ќе си замине во 2024 година се идиоти

Слободен печат
Одлуката на премиерот на Русија, Дмитриј Медведев, да ја распушти владата го шокираше светот, а многу се прашуваат која е познатината на оваа објава, која...
Вести Планета

Јутјуб нема да биде забранет во Русија

Слободен печат
Не постојат планови да се забрани Јутјуб во Русија, кажал рускиот премиер Димитриј Медведев во годишното интервју за 20 руски телевизиски куќи. -Никој не планира...
Вести Планета

Медведев: Укинување на пристапот на Русија кон СВИФТ би значело објавување војна

Слободен печат
Укинувањето на пристапот на Русија кон меѓународната банкарска мрежа за платни трансакции СВИФТ, практично би значело објавување војна, предупреди рускиот премиер Дмитриј Медведев. Медведев потсети...
Вести Планета

Медведев: Никој не планира да го забрани Јутјуб во Русија

Слободен печат
Нема планови да се забрани Јутуб во Русија, изјави денеска рускиот премиер Дмитриј Медведев, во годишно интервју со 20 руски телевизиски куќи. – Никој не...
Вести Регион

Данас: Русија е сигурна дека Вучиќ нема да ги исполни ветувањата кон Запад

МИА Агенција
Српскиот опозициски весник „Данас” во анализа на посетата на рускиот премиер Димитриј Медведев на Белград, оценува дека таа е уште еден обид на одвојување на...
Вести Планета

Медведев: Не запад или исток, туку прагматична соработка

Слободен печат
Сакаме ситуацијата на Балканот да остане стабилна и безбедна и сакаме соработка со сите земји на Балканот, наведе Медведев. Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев, за...
Вести Регион

Медведев: Нема да дозволиме насилство и прекројување на Балканот

МИА
Премиерот на Русија, Дмитриј Медведев денеска на пладне ја започна еднодневната официјална посета на Белград, за време на која со претседателот Александар Вучиќ и премиерката...
Вести Регион

Медведев в сабота во посета на Белград

Слободен печат
Рускиот премиер Дмитриј Медведев ќе го посети Белград в сабота, на 19 октомври, соопштија од српското претседателство, по средбата на претседателот Александар Вучиќ со рускиот...
Вести Регион

Медведев ќе присуствува на прославата на победата над фашизмот во Белград во октомври

Слободен печат
Русија и Србија посакуваат поделба на Косово изјави Министерот за надворешни работи и потпретседател на Владата во оставка на Косово, Беџет Пацоли. Поделбата на Косово...