Медицинска сестра од Германија труела бебиња со морфиум

Таа е осомничена дека им давала дрога на пет предвремено родени деца, со намера да убие, пишува Дојче веле.

Германската полиција истражува случај во кој медицинска сестра е осомничена за намерно труење на пет предвремено родени бебиња.

Полицијата од градот Улм вчера соопшти дека во плакарот на медицинска сестра пронашла шприц со мајчино млеко и морфиум. Таа е осомничена дека им давала дрога на пет предвремено родени деца, со намера да убие, пишува Дојче веле.

Новороденчињата почнале да имаат сериозни проблеми со дишењето

Во раните утрински часови на 20 декември, пет новороденчиња во Медицинскиот центар на Универзитетот Улм одеднаш почнале да имаат сериозни проблеми со дишењето.

Полицијата соопшти дека на бебињата веднаш им била укажана потребната лекарска помош и дека лекарите сметаат дека тие нема да имаат дополнителни здравствени проблеми.

Прочитајте и...  Мицкоски: Ги предупредувам во Владата на Заев да не си играат и да го начнуваат македонскиот идентитет

Мајчино млеко измешано со морфиум

Болницата стапила во контакт со полицијата, откако открила голема количина морфиум во урината на децата кои имале проблеми со дишењето. Потоа, полициските службеници извршиле претрес во шкафчињата на медицинскиот персонал и пронашле шприц со мајчино млеко измешано со морфиум.

Неименуваната медицинска сестра сè уште не е официјално обвинета, но се води истрага поради сомнеж за пет точки од обвинението за обид за убиство и тешка телесна повреда.

Поврзани вести

Лисица ги изненади скопјани 

Илинка Иљоска

Затвореник измачувал и убил педофил, сакал и да го изеде. Пред судијата рекол дека убаво си поминал

И.И.

Лисиче и Аеродом се гасна комора, се жалат граѓаните на социјалните мрежи

Илинка Иљоска

Расфрлени кондоми и 80 луѓе без маски: Полицајци упаднаа на забава во Њујорк, сфатија дека прекинале оргии

Слободен печат

ВИДЕО: Австралија во шок откако тинејџер беше онесвестен од обезбедување бидејќи не носел маска

СП.

Правеле хрватски пасоши за криминалци од Србија и Црна Гора, уапсени 11 лица

И.И.

Остави Коментар