13 C
Скопје

Машина му ги исече рацете на работник во фабрика за мебел

Машина до лактовите му ги исекла рацете на С.Г. (59). Немилиот настан се случил во Иванјица.

Повредениот работник итно бил пренесен во болница каде бил опериран. Несреќа се случила во втората смена во локална фабрика за мебел.

Прочитајте и...  Млад возач предизвикал сообраќајка во која загина две момчиња

Поврзани вести

Екстрадицијата на десет српски државјани кои ги бараат САД поради компјутерска измама е повторно одобрена

Слободен печат

Расчистена тешкa кражба од маркет во Кочани 

Обвинение за скопјанец кај кој беа пронајдени метадон и ампули диазепам

Го излажале дека добил наследство, па им уплатил 4.530 евра

Повредени четири момчиња во Штип

Повреден работник во рудник кај село Бразда

Остави Коментар