Лила ги научи слониците Дуња и Даела од скопската ЗОО како да позираат! (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Познатата водителка Лила Филиповска вчера на своите социјални мрежи сподели интересни фотографии направени во скопската зоолошка градина.

Таа ги посети речиси сите живеалиште на животните, а најмногу се задржа кај слониците Дуња и Даела.

Филиповска на двете убавици им одржа час по позирање, кои од приложеното се гледа дека лесно го совладале.

Погледнете:

Фото: Инстаграм

 

Видео на денот