Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 52.3504 денари, британската фунта пак, изнесува 68.1035 денари.

Прочитајте и...  „Дан": Дритан Абазовиќ под закани од член на криминалната банда на косовскиот нарко шеф Насер Кељменди

Поврзани вести

ВИДЕО | Иванова: Во оваа војна во која што сме сите вклучени, Македонската Филхармонија е во првите редови

Слободен печат

Несреќа при пловење кон Канарските острови: Се преврте брод со 35 мигранти, четворица се удавиле

Слободен печат

ВИДЕО| ХЕРА: ХИВ позитивните со редовна терапија можат да планираат и родителство

Дел од Влае денеска без вода

Слободен печат

ВИДЕО | Сулејмани: Внимателно со продажбата на Попова Шапка – таму има милиони од туризмот

Слободен печат

Прогноза на публицистот Ветон Сурои: Косово ќе оди на избори во наредните три месеци

Слободен печат

Остави Коментар