21.8 C
Скопје

Кумановец со автомобил излетал во провалија и загинал

Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу 23 до 23.30 часот на локалниот пат Арбанашко – Кокино.

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија.

Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу 23 до 23.30 часот на локалниот пат Арбанашко – Кокино, кога Дејан Петковски (44) со своето возило „голф 2“ се движел код градот. Од непознати причини возилото излетало од патот и паднало во провалија.

Случаен минувач го забележал возилото и пријавил во полиција. На терен излегла екипа на противпожарната единицата од Старо Нагоричане, па откако не успејале да го извадат, побарале помош од пожарникарите од Куманово.

Автомобилот морало да се сече за да се извади починатиот.Телото е пренесено во Општата болница Куманово, а се работи на расчистување на причините за несреќата.

Поврзани вести

Прилепчанецот Ајровски доби притвор откако во камионот што го управувал беа откриени 324 килограми кокаин

МИА Агенција

Изгоре камион кај Струмица

Слободен печат

Битолчанец осомничен за недозволена трговија со дрога

100 санкции за непрописно вградени „фолии” и светлосни и звучни уреди во возила

Слободен печат

Во Тетово апел до граѓаните да се воздржат од пукање на свадби

Слободен печат

Беровчанец ја злоупотребил службената положба и оштетил фирма за 360.000 денари

Слободен печат

Остави Коментар