• провалија

23 лица загинаа во Пакистан откако автобус падна во провалија

Најмалку 23 лица загинаа денеска во пакистанскиот дел на Кашмир откако автобус се излизгал од планински пат и паднал во длабока провалија, соопшти полицијата. -Несреќата се случила во областа Пуландри, во хималајската област Кашмир, изјави високиот полициски функционер Фајаз Абаси, пренесен од американските медиуми. Абаси изјави дека неколку повредени патници во несреќата се пренесени во …

23 лица загинаа во Пакистан откако автобус падна во провалија Read More »