Tag : Кумановец

Хроника

Кумановец фатен со 7 грама кокаин, ОЈО спроведува истрага против него

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело – Неовластено производство...
Хроника

Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Во ПС Куманово синоќа е приведен млад кумановец кој во угостителски објект ја нападнал својата девојка, информира МВР. -На 28.09.2020 во 19.20 часот во Полициската...
Хроника

Откако одбила брачната понуда, кумановец се заканувал дека ќе објави фотографии со компромитирачка содржина

Слободен печат
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.И.(36) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “уцена“. Пријавениот, во временски период од 2019...
Хроника

Кумановец со пиштол на појас сакал да убеди работник на бензинска да му наточи гориво

Слободен печат
Полицијата лишила од слобода кумановец откако бил пријавен дека на појасот има пиштол. Тој, синоќа сакал да наточи гориво, но вработениот на бензинска пумпа одбил,...
Хроника

Кривична против кумановец кој со мопед удри во полицаец

Слободен печат
СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(28) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи...
Хроника

Кумановец починал по пад во ископ во каменолом

Слободен печат
Педесет и седумгодишен кумановец кој управувал со товарно возило кипер при работа во каменолом паднал во ископ и починал. Случајот во полиција е пријавен вчера...
Вести Хроника

Кумановец прегазил полицаец па побегнал

Слободен печат
На бул.„Октомвриска револуција“, во Куманово на 26.06.2020 околу 20. 00 часот од страна на полициски службеници на возач на моторцикл му бил даден знак да...
Хроника

Кумановец претепан пред очите на своето малолетно дете

Слободен печат
Поднесена е кривична пријава против четири лица од село Никуштак-Лупково кои истепале соселанец пред очите на својот малолетен син, информира МВР. СВР Куманово поднесе кривична...
Хроника

Парична казна за кумановец заради непочитување на самоизолација

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Куманово поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за сторено кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на...