• Кумановец

Уапсен кумановец кој бил затекнат при обид за кражба

Полицијата од СВР Куманово околу 01:40 часот го уапси Е.И.(32) од Куманово кој бил затекнат при обид да одземе предмети од куќа на улицата „30 Јули“ во Куманово. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.