15.8 C
Скопје

Tag : излетал

Хроника

Кумановец со автомобил излетал во провалија и загинал

Четириест и четиригодишен жител на селото Арбанашко загинал, откако со возилото излетал од патот и паднал во провалија. Несреќата се случила завчера во периодот помеѓу...
Хроника

Возач излетал од пат откако му се слошило, во болница констатирале смрт

МИА Агенција
Тетовската полиција бележи смртен случај кај возач 52 годишник, кој излетал од патот откако му се слошило.  Возачот се движел со сопатник, а излетувањето се...
Вести Хроника

Тешка несреќа во крушевско, автомобил излетал од патот

Млад битолчанец се здобил со тешки телесни повреди откако со автомобилот изледтал од патот. Вчера во 20:55 часот било пријавено дека на локалниот пат село...
Хроника

Камион излетал од скопската обиколница

Камион вчера излетал од патот на скопската обиколница, во близина на клучката Радишани. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во градската...
Хроника

Демиркапиец тешко се повредил откако со возило излетал од патот

МИА Агенција
Демиркапиец тешко се повредил откако синоќа со возило излетал од патот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – Во  во 23.20 часот на новата...
Хроника

Излета автомобил во близина на Ерџелија

Полицијата извести дека вчера во 14 часот во МВР е пријавено дека на надвозникот од локалниот пат помеѓу селата Ерџелија и Кадрифаково, патничко возило „сеат...
Хроника

Автомобил излетал во провалија на автопатот Скопје-Велес

Слободен печат
На автопатот Скопје – Велес денеска во 11.20 минути возило „хјундаи” со велешки регистерски таблички излетало во провалија пред првиот од двата тунела, при што...