Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, во март го роди своето второ дете со 49-годишниот актер Халит Ергенч, кого го паметиме по улогата на Сулејман, а сега се појавија информации дека славната двојка се разведува.

Според турските медиуми, сопружниците се на чекор до одлуката за развод.

Фото: Инстаграм / berguzarkorel

Наводно, 50-годишниот Халит веќе започнал да се допишува со друга жена за која турските медиуми велат дека е многу популарна и е позната како една од најголемите актерски надежи на Турција.

– Му недостасува страст и жар, а неговата сопруга го одбива. Едноставно, ја нема хемијата, таа воопшто не се обидува да ја поправи, а тој има потреби како и сите други”, додаде изворот.

Прочитајте и...  Научниците пронашле нов орган во грлото проучувајќи го ракот на простатата

Многу фанови го осудија актерот за таквиот однос.

 

Поврзани вести

Шарлиз Терон: Пилатесот тотално ми го смени телото

Слободен Печат

ФОТО: Селма Хајек ги „полуде“ нејзините обожаватели

Слободен Печат

Со нив е навистина тешко: Три хороскопски знаци кои е тешко да се засакаат!

Слободен печат

Никол Кидман: Никогаш не реков „не“ на секс сцена

Слободен Печат

Искуството на Николас Кејџ со коцкањето е приказна на денот!

Слободен печат

На денешен ден е роден Алфред Нобел: Основачот на најпрестижната награда во светот

Слободен Печат

Остави Коментар