КОМЕДИИ: „Бесплатен туш“ за навивачите на новиот стадион во Тирана! (ВИДЕО)

Беше официјално отворен новиот стадион во Тирана, „Еир Албанија“ против светскиот шампион Франција во последното коло од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020.

Немаше баш најдобро отворање на стадионот, бидејќи поради не добро наместени прскалки на теренот од организаторите.

Па, наместо да бидат насочени кон теренот со цел да биде што подобро подготвен за натпреварот, навивачите си добија „бесплатен туш“.

Инаку овој стадион може да прими вкупно 22.500 илјади гледачи на трибините во сопственост на Албанската фудбалска федерација.

Целата изградба чинеше 60 милиони евра, од нив 10 милиони евра како донација од Европската фудбалска куќа (УЕФА), а останатите од страна на приватен инвестистор кој за возврат ја доби кулата во склоп на модерното здание, а во која меѓу другото ќе биде изграден и хотел „Мериот“.

Прочитајте и...  Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Прочитај повеќе

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Волкановски успеа да ја одбрани титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд исфрлен од ноќен клуб во Норвешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вака би изгледала табелата во Премиер лигата без судиските грешки! (ФОТО)

Слободен печат

Дали Ѓоковиќ сепак ќе игра на „УС Опен“? (ВИДЕО)

Слободен печат

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат