Кинезинка заработила ТРИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ водејќи „породилен туризам“ – Сега и се ЗАКАНУВААТ 15 години затвор

Кинезинка во САД ја призна вината по обвиненијата дека водела синџир „породилен туризам” за кинески државјани, кои плаќале за децата да им се родат во САД и со тоа да станат американски државјани.

Донгјуан Ли призна дека нејзината компанија помагала на богати кинески државјанки да дојдат во САД и таму да се породат.

На своите клиенти таа им нудела обука за тоа како да ја заобиколат имиграциската контрола во САД и да ја сокријат својата бременост, јави Би Би Си. На тој начин таа се стекнала со незаконска парична корист во износ од три милиони долари.

На Ли казната ќе и биде изречена во декември, а се соочува со затворска казна до 15 години.

Прочитајте и...  Мицкоски: Секој којшто ќе заокружи за Зоран Заев треба да е свесен дека заокружува за конечно уништување на Македонија

Прочитај повеќе

Осум новозаболени од Ковид-19 во Куманово

Слободен печат

Белгија забрани да се патува во нашата држава поради коронавирусот

Слободен печат

Косово реагира за задолжителните тестови за косовските граѓани при влез во Македонија

МИА Агенција

Димитров: Со ВМРО-ДПМНЕ, нема да има пристапни преговори со Европската Унија (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Велес втор ден нема регистрирано заразен со Ковид-19, еден оздравен

Слободен печат

Мисајловски: Плата од 36.000 денари за наставниците од основното и средното образование (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најавено продолжување на протестите низ Србија

Слободен печат

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Уште еден заразен со Ковид-19 во Крива Паланка

Слободен печат

Шекеринска од Охрид: Зборот е збор, немаме време за губење, одиме напред! (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се соочува со пораст на активности на десничарските екстремисти

Слободен печат

Шест нови случаи со коронавирус во Кичево

Слободен печат