-7 C
Скопје

Ќерката на Раде Шербеџија е во врска со српски актер: Тој е мојата прва љубов!

„Пред пет години, тој играше во претстават во Бриони, но ние започнавме да се гледаме дури  минатата година“, рече таа во август 2019 година за хрватската „Глорија“

Ќерката на Раде Шербеџија (74), Нина Шербеџија (27) веќе подолго време е во врска со српскиот актер Филип Ѓуриќ (34).

Profimedia

Станува збор за еден млад уметник кој неодамна беше награден за најдобра улога на 55. Филмски средби во Ниш, за неговото учество во филмот „Мојата утринска смеа“.

Нина и Филип се во врска од јануари 2018 година, но досега се немаат појавено заедно на јавни настани.

Меѓутоа, во една прилика, кога Нина зборувала за 73-от роденден на нејзиниот татко, таа истакнала дека е емотивно исполнета.

Прочитајте и...  Виц на денот: Географија
Profimedia

„Некои велат дека тој е актер, но тој претпочита да го нарекуваат гејмер (се смее). Тоа е моето прво момче во животот“, изјавила Нина.

Иако имаше забележителни улоги во сериите „Синѓелиќи“ и „Група“, Филип во тоа време не беше премногу познат на пошироката јавност.

Според изворот, Раде и неговата сопруга Ленка Шербеџија се воодушевени од изборот на нивната најстара наследничка и добро се сложуваат со Филип, кој повремено останува со нив во Хрватска, тврди Курир.

Поврзани вести

Што се случува со вашето тело кога секој ден пиете вода со лимон?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 1 декември: Денес сѐ ќе биде во знакот на вашата љубов

Слободен печат

Виц на денот: Географија

Слободен печат

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Остави Коментар