Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери.

Еден од светски најпознати хуманитарни случувања amfAR Gala Cannes се одржува во текот на Меѓународниот филмски фестивал во Кан. Целта на ова случување е собирање на средства за истражувачки програми, кои помагаат во борбата против сида и зголемување на свеста за оваа болест.

Гламурот, светките, познатите актери, супермоделите и високата мода го обележаа Кан. Овогодишната свеченост беше поспектакуларна отколку сите досега благодарениe на соработката на познатиот бренд H&M и италијанскиот дизајнер Џанбатиста Вали.

Италијанскиот дизајнер ја претстави својата нова линија на парти-фустани. Веќе од 25 мај неговите креации ќе се најдат на сајтот и во одбраните продавници на H&M ширум светот.

Црвениот тепих заблеска под чекорите на Кендал Џенер.

„Кендал не е само супермодел, она е ѕвезда. Она има таков вид на привлечност. Она е икона“, изјави Џанбатиста Вали.

Долгиот фустан ги остави сите без здив. За само неколку часа 111 милиони фанови на Кендал на Инстаграм реагираа на фотографијата.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат