-2 C
Скопје

Tag : кан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат
Канскиот филмски фестивал, кој не можеше да се одржи на пролет, ќе има симболично мини издание на крајот на октомври, на кое ќе бидат прикажани...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете го неверојатно високиот шлиц на Георгина Родригез кој го украде сето внимание на филмскиот фестивал! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Филмскиот фестивал во Венеција e првиот спектакл што се одржа од почетокот на пандемијата на коронавирусот, а Георгина Родригез го украде целото внимание. Девојката на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од најдобрите модни моменти на Ева Лонгорија бил сосема случаен! (ФОТО)

Слободен Печат
Да не беше светот погоден од пандемијата на коронавирусот, деновиве ќе се одржеше Канскиот Филмски Фестивал. Ева Лонгорија (45) се присети на ова гламурозно случување...
Спорт Фудбал

КАКО УСПЕА ЧОВЕКУ: Неверојатен автогол на голманот на Гренобл! (ВИДЕО)

Слободен печат
Неверојатен автогол си постигна голманот на францускиот фудбалски второлигаш Гренобл, Брис Мобле, на гостинскиот натпревар во „Лига 2“ против Кан. Вакви смешни моменти ретко се...
Вести Свет

Рохани подготвен да одговори на мистериозниот напад врз иранскиот танкер

МИА Агенција
Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави дека би била „голема грешка” да се каже дека Техеран нема да одговори на мистериозниот напад врз ирански танкер кој...
Еспресо Мода Шоу биз

Запознајте се со Хеиди, манекенката на која и излезе градата во Кан (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е моделот од Косово, Хеиди Луштаку, која веќе со години стои силно во светот на меѓународната мода и убавина. Таа кариерата како модел ја...
Еспресо Шоу биз

Им ги уништи животите на ФУДБАЛЕРИТЕ КОИ ЈА ПЛАЌАА, а сега лежерно се шета во Кан…

Слободен печат
На дизајнерката која ги „зароби“ познатите фудбалери сега ѝ оди навистина добро......
Магазин Филм и ТВ

Антонио Бандерас прогласен за најдобар актер во Кан

Слободен печат
Златната палма на овогодинешниот Кански филмски фестивал ја доби филмот „Паразит” на јужнокорејскиот режисер Бонг Џон-ху јавува дописникот на МИА. Златната палма ја додели француската...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Се случи и првото запросување во Кан

Слободен печат
Чешкиот тајкун Милош Кант ги надмина сите необични модни комбинации и ги фрли во втор план убавиците кои се натпреваруваат која најдобро ќе изгледа на...
Еспресо Мода

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Слободен печат
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Еден од светски најпознати...