Tag : привлечност

Еспресо Секс

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Слободен печат
Дали некогаш сте слушнале дека често меѓу народот се говори „не се сите луѓе за брак“? По се изгледа дека тоа навистина е така. Имено,...
Еспресо Секс

НИЕДНА НЕ Е ИЗГЛЕДОТ: Кои карактеристики на мажот се најпривлечни за жената

Елена Даскалова
Постојат одредени особини, детали и навики кои жените обожаваат да ги гледаат кај мажите....
Вести Економија

Овие десет европски земји привлекоа најмногу странски директни инвестиции

Слободен печат
Компанијата Ернст и Јанг објави истражување според кое ги рангираше европските земји со најголем број странски директни инвестиции. Во првата десетка се најдоа Велика Британија,...
Еспресо Мода

Кендал Џенер: Заблеска во фустан за принцези (ФОТО)

Слободен печат
Кендал Џенер, една од сестрите од ријалити семејството Кардашијан, освои многу модни писти ширум светот и стана муза на познатите дизајнери. Еден од светски најпознати...
Еспресо Секс

НАУКАТА ОТКРИВА: Зошто жените обожаваат уметници?

Слободен печат
Нова студија на универзитетот во Пенсилванија откри дека жените повеќе сакаат уметнички души, односно мажи кои се истакнуваат со својата креативност. Пишување, пеење, свирење инструмент,...
Забава Магазин

Зошто жените на 30 години се најпосакувани сексуални партнерки?

Слободен печат
Според истражување што го спроведе страница за состаноци во Америка, жените во своите 30-ти (односно периодот меѓу 28 и 35 години) го доживуваат својот сексуален...