Карлеуша им ОДГОВОРИ НА ХЕЈТЕРИТЕ кои ја нападнаа поради костимот и ги испровоцира со НОВИ СЕКСИ ФОТКИ (ФОТО)

Јелена Карлеуша (40) со својот аутфит на настапот во Црна Гора предизвика општ хаос и доби многу пофалби, но и многу критики.

Таа на својот Инстаграм профил објави видео во чиј опис остави порака за сите оние, како што вели, кои се „шокирани од нејзиниот стил на облекување“.

– Имам потреба да им се обратам на оние кои „демек“ се шокирани од мојот костим, ги споменуваат моите деца и тн. Сељаци, јас не сум оперска пејачка, ниту учителка во вашето мало место, јас сум изведувач. Ова е сценски костим кој е во склад со мојата музика и сцена. Не одам вака облечена во супермаркет со децата. Верувам дека барем еднаш во животот сте слушнале за Бијонсе, Лејди Гага, Ријана, Пинк итн. … погледнете ги нивните сценски костими… Можеби во вашето мало место ова е шокантно, но јас не живеам таму, јас не сум вие и мојот живот е нешто што вие можеби никогаш нема да го разберете. Но кога веќе е така, одете следете некој друг…. досадувате со своите малограѓански примитивни ставови кои ниту ќе ме променат ниту ќе ме забават. Напротив. Само што започнав – напиша Јелена покрај објавата.

View this post on Instagram

About last night 💥💥💥 HVALA IGALO! OPET SMO POKIDALI!#montenegro #swipeleft Ps(imam potrebu da se kratko obratim ovima koji su kao nešto šokirani mojim kostimom, pominju moju decu itd. Seljaci, ja nisam operska pevačica niti učiteljica u vašoj opštini, ja sam performer, ovo je scencski kostim koji je u skladu sa mojom muzikom i SCENOM. Ne idem ovako do supermarketa sa decom! Verujem da ste bar jednom u zivotu culi za Bijonse, Lejdi Gagu, Rijanu, Pink, Majli itd… pogledajte njihove scenske kostime… Možda je u vašem malom mestu ovo šokantno ali ja ne živim tu, ja nisam vi i moj život je nešto što vi možda nikada i nećete razumeti. Ali kad je već tako, idite pratite nekog drugog… smarate sa svojim malogradjanskim primitivnim stavom koji mene niti će promeniti niti usporiti. Naprotiv. Tek sam počela. 👋🏻👋🏻👋🏻)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

инстаграм
инстаграм

View this post on Instagram

👀 (no more, I promise)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Montenegro

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Прочитајте и...  Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Прочитај повеќе

Тереза Кесовија се враќа на сцената: Ова едноставно не сакав да го пропуштам (АУДИО)

Слободен печат

Не ви оди? Овие 5 знаци се показател дека го трошите животот на погрешни работи!

Слободен печат

Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Слободен печат

Памела Андерсон демантираше дека поранешниот сопруг ѝ ги платил долговите, но откри колку навистина ѝ дал!

Слободен печат

Објавен трејлерот за новата телевизиска серија на Стивен Спилберг – „Amazing Stories“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Бикини кои се радост за машките очи: „Голите бикини“ ќе ги носат сите жени, а ќе се воодушеват и Македонките! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

седум − пет =

Прочитај повеќе

Топлите стапала го чуваат здравјето: Да ги разладите стaпалата е исто како да го разладите коренот на некоја билка, тоа ќе се одрази на целиот систем

Слободен печат

Ова никој не го очекуваше: Собрани 300 000 долари за детето кое сакаше да се убие поради малтретирање во училиште

Слободен печат

Минијатурно кутре кое ќе ви го стопли срцето! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатиот пејач Драган Којќ – Кеба заврши зад решетки! (ФОТО)

Слободен печат

Хороскопски знаци кои не сакаат долги врски

Слободен печат

Луна Џогани го промени изгледот, па некои од фановите велат дека копира позната пејачка!

Слободен печат