Калифорнија: Направиле дупка на кров и побегнале од затвор, властите нудат 5.000 евра за оној кој ќе ги пронајде

Полицијата од округот Монтереј во САД објавила фотографии од двајца затвореници, кои побегнале од затвор во Калифорнија.

Тие се осомничени за две убиства, а според првичните информации, се чини дека побегнале од дупка која ја направиле во тоалетот во затворот во Салинас.

21-годишниот Сантос Самуел Фонеска и 20-годишниот Џонатан Салазар успеале да побегнат преку направената дупка која била широка 55 сантиметри.

Канцеларијата на шерифот нуди награда од 5.000 долари

Мажите побегнале од затворот во Салинас, јужно од Сан Франциско, а и двајцата ги очекува судење поради убиство.

Поради тоа, канцеларијата на локалниот шериф е во потрага по двајцата бегалци, а понудена е и награда од 5.000 долари за оној кој ќе понуди информации за нив или ќе ги пронајде.

****UPDATE: CASH REWARD BEING OFFERED****We are offering a $5,000.00 reward on information that leads to the capture…

Publiée par Monterey County Sheriff's Office sur Dimanche 3 novembre 2019

Прочитајте и...  Израелски полицајци убија невооружен Палестинец со посебни потреби

Прочитај повеќе

Тимоние: Потребна е политичка одлука за изборите

МИА Агенција

Протести против расизмот и во Канада

МИА Агенција

Филипче: Продолжуваме да го зајакнуваме јавното здравство

МИА Агенција

Реакција на Ивица Дачиќ откако Приштина забрани увоз на стока без натпис „Република Косово“

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

МИА Агенција

Трамп: Ова е само почеток, ќе летаме и на Марс

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Казнети 673 граѓани за не носење лична заштита на лице

Слободен печат

Повторно отворена џамијата Ал-Акса

Продолжуваат судирите меѓу демонстрантите и полицијата ширум САД

МИА Агенција

Протести против расизмот низ цела Америка

МИА Агенција

Трамп го одложува самитот на Г7

МИА Агенција

Демонстрантите во Њујорк нападнаа полициски возила (ВИДЕО)

Слободен печат