Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Марија Шерифовиќ речиси никогаш не облекува фустани и сукњи, па токму затоа ја изненади публиката со своето најново издание! Пејачката облекла фустан со цветен дезен, го искомбинирала со папучи, па се сликала во двор и напишала порака:

„Што правите кукли мои убави“.

Многумина изненади со својата спонтаност и со овој необичен избор на гардероба, но нема сомнеж дека и одговара.

– Марија во фустан, замотај ги каблите, гаси интернет – гласи само еден од многубројните коментари на оваа фотографија.

View this post on Instagram

Sta ima lutke moje lepe ? ???

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic) on

Видео на денот