Tag : гардероба

Магазин Магазин слајдер Семејство

Мали трикови со чија помош вашата гардероба секогаш ќе биде свежа и миризлива

Слободен печат
Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго. Доволно е само облеката да стои малку подолго во...
Ви Препорачуваме Магазин

Кети Костова: И ние девојките со вишок килограми сме убави на свој начин!

Слободен печат
Многу оддамна имав желба да се побунам затоа што ние девојките или жени со вишок килограми не можеме да си најдеме некое убаво парче облека...
Жена Магазин

Што открива за вас бојата која преовладува во гардероберот

Слободен печат
Според изјавите на стилистот и авторот на книгата Color Your Style, Дејвид Зајл, иако во вашиот ормар има многу бои и нијанси, секогаш постои некоја...
Жена Магазин

ПМС: Стилот нема никаква врска со дизајнерската облека која ја носите

Често слушаме – оваа личност има стил – но, што е стилот? Нешто што го надминува изгледот. Едно е сигурно, стилот нема никаква врска со...
Еспресо Жена Магазин Мода

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Слободен печат
Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека е време за кожната гардероба. Јакните од овој материјал веќе со години се задолжително парче во...
Хроника

Странци ограбиле две продавници во Скопје

Горан Наумовски
Двајца државјани на Косово се осомничени за кривично дело тешка кражба, дело кое го реализирале на 11 овој месец во две продавници лоцирани во трговски...
Еспресо Мода Шоу биз

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на САД, Меланија Трамп со семејството по одморот се врати во Белата куќа. Таа дојде во друштво на сопругот, синот, но и родителите...
Еспресо Жена Магазин Мода

Ѕирнете во плакарот на најпознатата ријалити мајка во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Не е тајна дека сите членки на познатото реалити семејство Кардашијан-Џенер уживаат во богатство кое, пред се, го создадоа благодарение на реалити програмата „Keeping Up...
Еспресо Шоу биз

Како ви се допаѓа Марија Шерифовиќ во цветен фустан? (ФОТО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ речиси никогаш не облекува фустани и сукњи, па токму затоа ја изненади публиката со своето најново издание! Пејачката облекла фустан со цветен дезен,...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша за четири години потрошила милионска сума на гардероба

Слободен печат
Јелена Карлеуша на секое снимање на „Ѕвездите на Гранд“ се појавува во оригинални модни комбинации, а сега откри колку истите ја чинеле. „Откако сум во...