Како изгледа кога полицијата интервенира во проблематичните делови на Париз (ВИДЕО)

Во голем број на проблематични наслеби во Франција не се почитува забраната за излегување, воведена поради епидемијата на коронавирусот. Кога поради тоа мора да интервенира полицијата, главно доаѓа до судири, а една вечер припадниците на безбедносните сили, во регионот на Париз во местото Фран Моесан, дури упаднале и во заседа, пишува српски „Телеграф“.

Во моментот кога полицијата околу полноќ тргнала на интервенција, нападната е со проектили, петарди и огномет.

Жителите на околните згради успеале да го снимат настанот, а на видео-снимката може да се забележи како огномети летаат во нивна насока. Исто така, запалени се и неколку канти за ѓубре.

Прочитајте и...  Уличните продавачи на Лице в лице се враќаат на улиците (ВИДЕО)

Инаку, бројни француски медиуми пишуваат дека полицијата избегнува да интервенира во проблематичните наслеби, а кога тоа се случува доаѓа до една ваква „улична војна“.

Прочитај повеќе

Одложено лансирањето на ракетата, нов обид во сабота

Слободен печат

Тивок бунт во Франција: Угостителите на празни маси и со положени униформи ги сервираа своите барања

Слободен печат

Ваучер од 6 илјади денари за летување во Македонија може да добијат повеќе членови на исто семејство

Слободен печат

САД надмина 100 илјади жртви од коронавирусот

Слободен печат

Филипче: Имаме помала стапка на смртност од Грција и од Словенија

Слободен печат

Еден од платените убијци кои пукаа во црногорскиот мафијаш во Киев имал македонски пасош (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лошото време може да го одложи стартот на ракетата на „СпејсИкс” со американски астронаути

Слободен печат

Вашингтон формално заклучи дека Хонгконг не ја задржал автономијата

Слободен печат

Заев апелира мерките да се почитуваат без исклучок

Слободен печат

ВО ЖИВО: Следете го историското полетување, НАСА и Спејсикс испраќаат астронаути во вселената

Слободен печат

Борел: Единствено дијалогот на ЕУ гарантира европска иднина на Србија и на Косово

Слободен печат

Терминот во којшто може сигурно да се очекува отворање на градинките е 15 јуни

Слободен печат