Кај Зајас загина момче, две лица тешко повредени

сообраќајка
Илустрација

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица од Кичево, во присуство на Јавен обвинител.

Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера се случила на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на влезот во село Зајас.

Во несреќата учествувале „фолксваген голф“ управуван од Ш.А.(22) од с.Србица, „сеат алхамбра“ управувана од С.С.(63) од Кичево и  „форд ескорт“ управуван од А.Ј.(23) од с.Горно Строгомиште.

-Во незгодата, А.Ј.(54) од с.Г.Строгомиште, сопатник од возилото „форд ескорт“, од здобиените повреди починал. Со тешки телесни повреди се здобиле возачите А.Ј. и С.С., по што биле пренесени во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од полициската станица од Кичево, во присуство на Јавен обвинител.

Видео на денот