Tag : увидна екипа

Хроника

Повреден велосипедист во Охрид

Во 16.13 часот вчера било пријавено дека во Охрид, на раскрсницата од булеварот „Туристичка“ со „Просветители“, возило „мазда“ управувано од Д.Н.(22) од Охрид, удрило во...
Хроника

Кај Зајас загина момче, две лица тешко повредени

Едно лице загина, а две се тешко повредени во сообраќајна несреќа која вчера се случила на магистралниот пат Кичево-Гостивар, на влезот во село Зајас. Во...
Хроника

Двајца повредени кај Куманово

Две лица се повредени од кои едно потешко при пад од мотоцикл вчера на лoкалниот пат с.Г.Коњаре-с.Четирце. Како што соопшти МВР, четириесет и тригодишниот Б.Ј....
Хроника

Тешко повреден велосипедист

Вчера во 18.10 часот во полиција е пријавено дека на крстосницата од улиците „Мечкин Камен“ и „Ѓорѓи Димитриов” во Прилеп се случила сообраќајна незгода во...
Хроника

Повреден пешак во центарот на Куманово

Полицијата извести дека вчера околу 11.30 часот на улицата „Илинденска“ во Куманово, автомобил „киа“, со кумановски таблички управувано од Д.П. (32) од Куманово, удрил во...
Вести Хроника

Тешка сообраќајка пред Гостивар

Горан Наумовски
Три возила се судриле утрово на автопатот Тетово – Гостивар, во близина на наплатната рампа пред Гостивар. Според првичните информации неколку лица се полесно повредени....