19.8 C
Скопје

Повреден пешак во Велес

Синоќа во 22.50 часот во полиција било пријавено дека на улицата „Димитар Влахов” во Велес, возило „цитроен саксо” со велешки регистарски ознаки, управувано од М.С.(23) од с.Долно Караслари, удрил во пешакот Е.З.(44) од Велес.

Во незгодата, Е.З. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Велес.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

 

Поврзани вести

Пукотница во Старата скопска чаршија

Слободен печат

Спречен пожар во казиното во „Мериот“

Слободен печат

Возило со кочански таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна, повреден е возачот

МИА Агенција

Казнети 348 возачи за брзо возење, најмногу во Тетовско

Слободен печат

Ранет скопјанец донесен во Градска

Слободен печат

На „Ќафасан“ кај скопјанец откриени над 17.000 евра

Слободен печат

Остави Коментар