22 C
Скопје

Tag : пешак

Хроника

Повреден пешак во центарот на Охрид

Вчера во 13.10 часот на булеварот „Туристичка” во Охрид, патничко возило „опел вектра”, со охридски регистарски ознаки, управувано од Џ.Н.(57) од Охрид удрило во пешак...
Хроника

Повреден пешак на патот Пирок-Тетово

Вчера во 21.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Пирок -Тетово, кај с.Долно Палчиште, патничко моторно возило „фолксваген поло“ со тетовски...
Хроника

Млад мотоциклист повреди пешак во Велес

Вчера околу 19.50 часот на улицата „АСНОМ“ во Велес, мопед „кивеј“ со велешки регистарски ознаки, управуван од Ѓ.С.(19) од Велес, удрил во малолетен пешак, информира...
Вести Хроника

Трагедија во Виница: Малолетен пешак тешко повреден во сообраќајка

Слободен печат
Малолетен пешак е тешко повреден на ул.„Ванчо Прке” во Виница откако во него удрило патничко возило „ланд ровер”, со винички регистарски ознаки, управувано од С.М.(67)...
Хроника

Повреден 20-годишен пешак во Центар

Млад пешак со тешки телесни повреди заврши во болница откако во него удрил автомобил со кој управувал 27-годишен скопјанец. Според пријавеното, вчера во 20.30 часот...
Вести Хроника

Прегазен малолетник на „Партизанска“, возачот избегал

Слободен печат
Синоќа на булеварот Партизански одреди во Скопје се случила сообраќајна незгода во која возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, кое по незгодата напуштило лице место,...
Хроника

Автомобил повреди пешак во Скопје

Во скопската полиција вчера е пријавено дека на улицата „Св.Кирил и Методиј”, патничко возило „сеат леон” со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(31) од Скопје,...
Хроника

Возач удрил во пешак и избегал од местото на несреќата

МИА Агенција
Дваесет и двегодишно лице било повредено откако во него удрил возач на автомобил марка „БМВ”, кој потоа се оддалечил со возилото од местото вчера на...
Хроника

Загина пешак на патот кај селото Велешта

МИА Агенција
Пешак загина синоќа во сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга – Дебар, кај струшкото село Велешта. СВР Охрид денеска соопшти дека незгодата се случила околу...
Вести Хроника

Починал 83-годишен пешак откако бил удрен со мопед, сторителот избегал

Слободен печат
На 08.03.2021 во 12:00 часот во СВР Скопје, И.П.(50) од Скопје пријавил дека на  1 март 2021 во периодот од 14:00 часот до 15:00 часот...