18.8 C
Скопје

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Најреномираниот фестивал на детска песна „Златно славејче“ годинава слави јубилеј, својот 50-ти роденден. В сабота, со почеток во 11 часот, на паркингот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ ќе се одржи 50-тото издание на фестивалот „Златно славејче“.

На овој фестивал ќе бидат изведени најголемите хитови од сите претходни изданија, а меѓу нив се: „Мојата учителка“, „Дувна ветре развигорче“ „Сакам кола убава“, „Дајте раце“, „Никола, Никола“, „Ех, тој Тоше“, „Слонче“ и многу други.

Поради безбедноста на посетителите, картите се пуштени во ограничен број по цена од 150 денари, а можат да се набават на касата на Универзална сала и онлајн.

– Се потрудивме за безбедно другарување според сите услови и протоколи што ни се на располагање – велат организаторите.

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар