16 C
Скопје

Tag : одржи

Забава Магазин Магазин слајдер

Мет Гала: Потврдено одржувањето на најпрестижниот моден настан во 2021 година

Слободен печат
Официјално е потврдено, овогодинешната Мет Гала, најпрестижното модно случување, сепак ќе биде одржано, и покрај пандемијата на коронавирусот. Големиот моден настан досега секоја година беше...
Забава Магазин Магазин слајдер Сцена

Официјално потврдено: Евровизија 2021 ќе се одржи, но со одредени ограничувања

Слободен печат
Натпреварувањето за песна на Евровизија 2021 година ќе биде одржано во ограничен облик во месец мај, во холанскиот град Ротердам, поради ограничувањата кои произлегуваат од...
Забава Магазин Магазин слајдер Семејство

Јубилејни 50 години – „Златно славејче“ ќе се одржи под ведро небо

Слободен печат
Најреномираниот фестивал на детска песна „Златно славејче“ годинава слави јубилеј, својот 50-ти роденден. В сабота, со почеток во 11 часот, на паркингот на Спортскиот центар...
Вести Македонија

Владата денес ќе одржи седница точно на пладне

МИА Агенција
Владата на Република Македонија денеск со почеток во 12 часот, ќе одржи седница преку видео-конференциска врска. За заклучоците од седницата ќе информираат со соопштение по...
Вести Македонија

Денес и утре во Собранието ќе се одржи „Жан Моне Дијалог 2″

Слободен печат
Во Собранието на Република Северна Македонија денеска и утре ќе се одржи вториот дијалог од процесот „Жан Моне”, со кој ќе копретседаваат европратеникот и известувач...