Јована Костадиновска, водителка: Благодарна сум на животот што имам за кого да живеам

Станувам кога сонцето не изгреало и си пијам македонско горко кафе на раат. Во одредени денови, утрото почнува со кик бокс. Благодетот на ранобудниците е што секогаш ви е долг денот, вели водителката на утринска програма Јована Костадиновска.

Колку љубовта кон фитнесот и спортот ти помогнаа во бременоста и по неа, за враќање во форма? Колку време ти беше потребно да влезеш во старата гардероба?

– Од кога знам за себе спортувам. Спортувањето ме чисти одвнатре, ме одржува однадвор и ми ја полни душата со задоволство и, се разбира, ми ја дава енергијата што ми е потребна. Начинот на живот, во поглед на вежбањето, само ми ги олесни бременостите и враќањето во форма. Се смеам кога ќе помислам дека 13 килограми за првата, и 9 килограми за втората бременост качив, и веднаш си ги облеков старите фармерки. Во секој случај динамичниот живот наметнува едно лудо темпо во кое секој треба да го пронајде својот издувен вентил. За мене, денес, тоа е кик бокс за жени.

Прочитајте и...  Можете ли да претпоставите кои се најинтелигентните луѓе во шоу бизнисот? Шерон Стоун и Шакира се меѓу нив

Што кај тебе промени мајчинството?

-Мајчинството и родителството за двајцата родители менува сè. Имате мали очиња на кои сте им подариле живот и тие во вас го гледаат животот. Тоа, од една страна, е најубавото нешто на светот што ви ја дава најголемата сила и ве прави најхрабра мајка, а од друга страна, и најкревко суштество, зошто гледајќи во тие очи ја спознавате суштината на животот. Благодарна сум на животот што имам за кого да живеам, творам и да бидам сè подобра личност.

Мислиш ли дека на убавите жени им треба двојно повеќе труд да се докажат или напротив, убавината ги отвора вратите кон успехот?

-Тоа што е убаво и на бог му е драго. Секој сака да биде опкужен со убавина, но за успех потребно е многу повеќе од убавина. Интелигенција и се разбира, труд. Се водам по онаа „старата“ дека секогаш на крајот трудот се исплати.

Прочитајте и...  Луѓето останаа зачудени откако видоа колку шминка и треба на Ирина Шајк за да изгледа совршено (ВИДЕО)

Што обично им подаруваш на твоите пријателки, а каков подарок тебе те прави среќна?    

– Искрените пријателства се реткост во ова секојдневие и доколку ги имате покрај вас сметајте дека тие сами по себе се најубавиот подарок. А, мене, најсреќна на свет неодамна ме направија честитките за 8-ми март од сопругот и децата.

Прочитај повеќе

„Холивуд – преполн бордел, весело друштво подготвено да ве одвлече во кревет“: Се преправав дека уживам за да заврши побрзо

Слободен печат

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат

Настапува периодот на Вагата: Припадниците на овој знак не сакаат никој да ги сожалува, туку да им се воодушевуваат

Слободен печат

Има 32 години, а изгледа како да има 13: Полицијата мислела дека фалсификувал возачка дозвола бидејќи не верувале колку години има

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Твиги владееше со пистите пред повеќе од 50 години и беше синоним за слаба девојка, а еве како изгледа една од најголемите модни икони денес

Слободен Печат

Изведувачите воодушевени што „Макфест“ се одржа под отворено небо: Музичката културна сцена живее и во време на пандемија (ФОТО)

Михаило Донев

Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

Слободен Печат

Добра вест за фановите на Бетмен: Роберт Патинсон го победи ковид-19 за само 12 дена

Слободен печат

Брза торта со Нутела: Потребни ви се само три состојки

Слободен печат

Очајна мајка „повторно се среќава“ со својата мртва ќерка со помош на виртуелна реалност во Јужна Кореја

Слободен Печат