Јасни знаци дека во вашата врска веќе нема љубов

Сосема е нормално секоја врска одреден период да поминува низ криза, како и тоа дека е потребно да се вложи нешто повеќе труд, за љубовта и меѓусебните односи да се вратат на нормално ниво, на кое ќе се чувствувате среќно и задоволно.

Меѓутоа, доколку забележите дека константно се повторуваат некои од следниве знаци, многу е веројатно дека на љубовта во тој однос и е дојден крајот.

1. Чувствувате оддалеченост помеѓу вас

Работа, пријатели, обврски, речиси се успеало да застане помеѓу вас и вашиот партнер. Чувствувате оддалеченост која порано не постоела, но вам тоа не ви смета до тоа ниво, што би ве натерало да започнете да работите на тоа. Сексуалниот живот е редок или воопшто не постои.

Прочитајте и...  Еден од најмоќните луѓе во светот на шоубизнисот три години нема мобилен телефон

2. Меѓусебната комуникација значително е влошена

Во главно не разговарате, а кога разговарате обично се карате. По некое време прекинувате и да се карате, бидејќи се ви станува неважно.

3. Врската не ви претставува приоритет

Попрво ќе отидете на роденденска прослава кај некој подалечен роднина или колега од работа, отколку на средба со вашиот партнер. Едноставно сите настани ги ставате пред вашите заеднички дружења и чувствувате нервоза кога не можете да ја одложите средбата со партнерот.

4. Вашиот партнер не го возвраќа трудот

Иако можеби сте одучиле барем малку да поработите на вашата врска, сепак чувствувате дека на партнерот едноставно не му е грижа, како и тоа дека постојано го заморуваат вашите обиди или предлози за некои заеднички активности.

Прочитајте и...  Мајката на фудбалерот Нејмар се смири со 30 години помладиот љубовник! (ФОТО)

5. Вам не ви е грижа

Кога ќе почувствувате дека повеќе не сакате ниту да се карате, а не пак да разговарате, и сами ќе сфатите дека на таа врска и е дојден крајот. Емоциите, како лутењето, можат да бидат показател дека барем малку се грижите, но апатијата јасно покажува дека ви е сеедно и дека животот нема да ви биде ниту малку поинаков без вашиот партнер.

Прочитај повеќе

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат