Извлечен сопственикот на опожарениот стан во Карпош 4 (ВИДЕО) – Слободен печат
Хроника

Извлечен сопственикот на опожарениот стан во Карпош 4 (ВИДЕО)

Пожарникарите го извлекоа сопственикот на опожарениот стан во една од кулата близначки, информира екипата на Слободен печат која е на терен и будно ја следи ситуацијата. На сопственикот на станот веднаш му беше укажана прва помош на лице место.

За потсетување, станува збор за стан на 16-ти кат, а неофицијално пожарот е предизвикан од  плинска боца.

Голем дел од станарите се евакуирани од зградата, а пристигната и брза помош, која на возмирените станари им пружа соодветна медицинска нега.

Погледнете ги видеата од лице место:

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close