ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“.

Љубовната песна, во која може многумина да се пронајдат, е подарок од Индира Форца за крајот на нејзината многу успешна година.

Зборовите ги напиша Индира, а музиката ја потпишува хитмејкерот Бранимир Михаљевиќ.

– Со оваа песна сакам да ги загреам сите срца и да ги исполнам со љубов во овој месец на прослави и празници, порача Индира Форца.

Модерниот ритам на новиот сингл потврдува дека Индира не се откажува од својот препознатлив звук кој го постави и на својот прв самосотен албум. По песната „Грешка во генот“, која покажа дека Индира оди чекор подалеку со продукциските трендови, новиот сингл „Првиот се памти“ е фузија на она што Индира го претставуваше веќе неколку години.

Прочитајте и...  Во Црна Гора се одложуваат молитвите, литиите и другите собири на СПЦ

– Сакам да ја истражувам музиката, да си играм во студио, вели Индира.

Индира оваа година го промени и имиџот, и својата препознатлива фризура конечно ја промени, а за тоа доби бројни комплименти.

Доколку судиме по новата песна „Првиот се памти“, албумот најавен за следната година ќе биде вистински музички деликатес.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат