Tag : форца

Вести Македонија

Заврши 11.издание на меморијалниор турнир во спомен на Тоше Проески

Слободен печат
Во салата „Форца се одиграа финалните натпревари од 11. издание на Меморијалниот турнир во спомен на Тоше Проески. Главен покровител на турнирот беше Општина Карпош,...
Еспресо Шоу биз

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА СИТЕ – Индира Форца го претстави она на што долго работеше, а за ова ќе зборува ЦЕЛ РЕГИОН (ВИДЕО)

Слободен печат
Горко-слатките спомени, кои сите ги носиме во душата, е темата на новиот сингл на Индира „Првиот се памти“. Љубовната песна, во која може многумина да...