Испливаа досега НЕВИДЕНИ ФОТОГРАФИИ од Меган Маркл: На само 9 години се борела за многу важни работи! (ФОТО+ВИДЕО)

Меган Маркл (38) денес како сопруга на принцот Хари е дел од британското кралско семејство, а позната е и по својот стил на облекување кој отскокнува од кралските правила.

Цел свет знае дека пораснала во Калифорнија во просечни американски услови и дека била актерка. Кога станала славна, медиумите објавија дел од нејзините фотографии од детството.

Меѓутоа, сега испливаа досега невидени слики кога Меган уште како девојче на само 9 години се борела за она што и е многу важно.

Деветгодишната Меган во 1990 година учествувала во шоуто „Nick News“ и протестирала против сексистичките реклами.

профимедиа

„Nick News“ беше забавна и образовна програма за децата, а Меган учествувала откако упатила писмо во кое објаснила дека не е во ред да се нарекуваат едукативна програма, доколку промовираат сексизам во своите реклами.

Прочитајте и...  Кога не можеме да пееме, тогаш ќе се сликаме: Фолк-пејачката Татијана Стефановска ги изненади обожавателите! (ФОТО)
профимедиа

Тогаш ја носела својата природна кадрава коса, а пегите и биле понагласени отколку денес.

профимедиа

Но, карактеристичните црни на лицето не се промениле воопшто па уште тогаш било јасно дека тоа девојче ќе порасне во вистинска убавица.

Во продолжение може да го погледнете видеото и реакцијата на Меган Маркл во споменатото шоу.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат