4 C
Скопје

Иги Азалеа го покажа својот син и откри: „Сама го воспитувам мојот син и не сум во врска“!

Откако во јуни призна дека стана мајка и не спомна ништо повеќе на оваа тема, атрактивната раперка реши да го претстави своето синче пред светот.

Раперката од Аметист Амелија Кели, попозната како Иги Азалеа, по долги месеци негирање дека е бремена, во јуни потврди дека станала мајка.

Фото: Инстаграм

Таа само сакаше да обелодени дека има син за да ги разбие сомнежите дека го крие своето дете и повеќе не се огласи по тој повод. Како што беше напишано во тоа време, таа го дибила синот додека била во врска со нејзиниот колега Плејбој Картие, а неодамна се појавија гласини дека парот раскинал.

По тој повод, Иги се огласи на Инстаграм и ја потврди оваа гласина:

Прочитајте и...  Борис Комнениќ почина на 64 години: ја загуби битката со тешката болест

„Го воспитувам мојот син сама и не сум во врска“, истакна таа.

Фото: Инстаграм

Раперката потоа ја сподели првата фотографија од синот на Инстаграм, по име Оникс, а во описот стави само емотикон на бебе ангел. Интересно е што момчето го добило името по црниот полудрагоцен камен оникс, додека вистинското име на Ига е Аметист, што е исто така полускапоцен камен со виолетова боја.

Поврзани вести

„Коронавирус“ стана службен збор во клингонскиот јазик

Слободен печат

Ова мора да го знаете: која храна никогаш не смеете да ја блендирате

Слободен печат

Сем Асгари сака со Бритни Спирс да основаат семејство

Слободен печат

Од коронавирус почина Сања Илиќ, основачот на групата „Балканика“

Слободен печат

Како правилно да шпикувате месо

Слободен печат

Николина Пишек ги заинтригира следбениците на Инстаграм: пакување за Шведска и продажба на пиштолот

Слободен печат

Остави Коментар