9 C
Скопје

Ибрахимовиќ повторно ќе игра за шведската репрезентација!?

Златан Ибрахимовиќ повторно ќе игра за репрезентацијата на Шведска, пренесуваат шведските медиуми. Играчот на Милан би можел да настапи на квалификацискиот натпревар против Грузија на 25 март.

Се очекува да се најде на списокот на играчи на репрезентацијата на Шведска за квалификациите за Светското првенство, информира шведскиот портал „Фотболдирект“, повикувајќи се на свои извори.

Изворот вели дека Златан е поканет да игра на квалификацискиот натпревар против Грузија, кој е закажан за 25 март. Првите луѓе на шведскиот фудбал не сакаа да го потврдат враќањето на искусниот фудбалер и истакнаа дека конечниот список ќе биде познат на 18 март.

Ибра играше за репрезентацијата на Шведска од 2001 до 2016 година и досега настапи на 116 натпревари со постигнати 62 гола. Од минатата година тој игра за италијански Милан, каде реализираше 24  погодоци на 33 мечеви.

Прочитајте и...  Нејмар стави крај на шпекулациите, јавно кажа дали останува или си оди од ПСЖ

За кратко време, тој стана многу популарен во Италија, а во изминатиот период се појави и на музичкиот фестивал во Санремо, каде што отпеа популарна италијанска песна со Синиша Михајловиќ.

ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Поврзани вести

Димитриевски во врвна форма, прв стрелец против Адемар Леон

Слободен печат

ВИДЕО: Нападнат автобусот на Реал Мадрид на патот кон „Енфилд“!

Слободен печат

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат

Тандем од соништата, Агуеро ќе игра со Меси во Барселона!?

Слободен печат

Вардар 1961 успешен на патот до одбрана на шампионскиот трофеј

Слободен печат

Остави Коментар