17 C
Скопје

ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ направија шоу во Санремо, а по настапот, Швеѓанецот направи интервју со српскиот тренер, кој откри неколку интересни детали за односот меѓу двајцата големи фудбалски стручњаци.

– Нашето пријателство започна кога Златан ме удри со глава – се пошегува Миха, инсинуирајќи го судирот што двајцата го имаа на натпреварот помеѓу Јувентус и Интер, по што Швеѓанецот заработи исклучување.

– За Златан е едноставно, не можете да му се заканувате. Треба да го испровоцирате, па да го извадите од такт. Тој беше толку лут што ме удри во главата и заработи црвен картон. Кога тој дојде во Интер, сакав да му вратам на услугата, така покажуваме пријателство – рече Михајловиќ.

Прочитајте и...  Данил Медведев позитивен на корона, не игра во Монте Карло

Целиот разговор помина со шеговит тон, а Синиша не ја пропушти можноста да го „пецне“ Златан.

– Тој е љубоморен на нешто што го имам. Лига на шампиони. Тој играше, јас го освоив – на што одговорот дојде од другата страна.

– Сè уште имам време – по што и двајцата се смееја.

Ибрахимовиќ потоа стана сериозен и погледна наназад на деновите на болеста со леукемијата кои се зад храбриот Миха.

– Морав да почекам неколку дена, немав храброст да му се јавам. Кога го сторив тоа, не можев да кажам ништо. После тоа, успеав само да кажам дека сум таму за што било што треба, слободно да праша и побара – беа зборовите на Ибра.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Поврзани вести

Норвешки предизвик за Ристовска во полуфиналето на ЛШ

Слободен печат

Пандев: Би ги дал сите мои трофеи за да одам на Европското првенство

Слободен печат

ВИДЕО: Отказ за судијата кој не го призна голот на Роналдо против Србија!

Слободен печат

Блажевска Еминова со норма за учество на Европското и Светското младинско првенство во пливање

Слободен печат

ВИДЕО I Денот кога мамбата се одјави и го одигра последниот натпревар во НБА

Слободен печат

Федерер се откажа од Мастерсот во Рим

Слободен печат

Остави Коментар