• квалификации сп

Најдобрите македонски фудбалерки поразени и од Луксембург

Никако да прекине негативната серија на лоши резултати на македонската женска сениорска репрезентација во квалификациите за пласман на Светското првенство. Денеска нашата селекција загуби и на гостувањето кај Луксембург со конечен резултат 2:1. Уште во првата минута дојдовме во позитива со голот на Рочи после асистенцијата на Јаковска, но противникот успеа да направи пресврт. Домаќинот …

Најдобрите македонски фудбалерки поразени и од Луксембург Read More »