16.8 C
Скопје

Tag : квалификации сп

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пандев на денешен ден го имаше официјалното деби за македонската А репрезентација!

Слободен печат
Горан Пандев, име кое ќе остане запишано со големи букви во историјата на македонскиот фудбал се подготвува за дебитантскиот настап со сениорската селекција на Европското...
Спорт Фудбал

Македонските фудбалерки во група со Англија во мундијалските квалификации

Слободен печат
Европските квалификации за Светскиот ФИФА куп за жени во 2023 година започнуваат до крајот на годината во девет квалификациски групи. Во квалификациите за Светскиот куп...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Што се случува со Вернер, прво со Македонија, а сега и против Реал!

Слободен печат
Тимо Вернер повторно ќе налета на нови критики поради неговите нереализирани шанси од одлична позиција, овојпат тоа му се случи и во полуфиналето во Лигата...
Ракомет Спорт

Симовски не е повеќе селектор на женската ракометна репрезентација

Слободен печат
Ракометната Федерација на Македонија ја информира јавноста дека РФМ и Симе Симовски совзаемно се спогодија да ја прекинат соработката за ангажманот на женските национални селекции....
Кошарка Спорт

Бајиќ: Никогаш не гледам два чекори напред, приоритет е подмладување на репрезентацијата

Слободен печат
Она што беше најавено пред крајот на минатата недела, во текот на вчерашниот ден доби официјална потврда. Српскиот стручњак Драган Бајиќ е нов селектор на...
Спорт Фудбал

Пандев: Ја победивме Германија, а сега да играме едно одлично Европско првенство!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец зборуваше за каналот на Џенова интервјуиран од Серена Гуалинети, нашиот играч има 98 голови во Серија А и е многу блиску до јубилеј....
Спорт Фудбал

Пандев: Би ги дал сите мои трофеи за да одам на Европското првенство

Слободен печат
Горан Пандев ги сподели уште еднаш своите импресии од историот пласман на Европското првенство, како и од големата победа во квалификациите за СП против Германија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Отказ за судијата кој не го призна голот на Роналдо против Србија!

Слободен печат
И натаму се зборува за „фантомскиот гол“ на Кристијано Роналдо во мундијалските квалификации, а цехот го плати помошникот на главниот судија кој не виде дека...
Спорт Фудбал

Кога Пандев зборува за фудбалот сите треба да замолчат и да ги слушаат неговите зборови!

Слободен печат
После победата во финалето од плеј-офот против Грузија, македонската А репрезентација за првпат обезбеди настап на Европско првенство каде годинава ќе играат редоследно против Австрија,...
Спорт Фудбал

Македонија напредуваше за три позиции на ФИФА ранг листата

Слободен печат
Минатиот месец нашата најдобра репрезентација стартуваше со две победи и еден пораз во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар 2022 година. Во првиот...