6.8 C
Скопје

ВИДЕО: Спектакл на „Санремо“, музичкиот настап на Миха и Ибра ја крена Италија на нозе!

Големите sвезди од Серија А и искрени пријатели Синиша Мајловиќ и Златан Ибрахимовиќ настапија заедно на ревијалниот дел на музичкиот фестивал Санремо.

Тренерот на Болоња и напаѓачот на Милан го испеаја стариот хит „Ло вагабондо“ во дует, придружуван од водителот Амадеус и еден италијански пејач.

Настапот на Миха и Ибра ја крена Италија на нозе, а по пеењето тие останаа на сцената евоцирајќи спомени од дружењето и заедничкото играње во Интер.

ВИДЕО | Михајловиќ: Пријателството со Златан започна кога ме удри со глава!

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар