И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова

Дваесет и осумгодишната Марија Брзакова е исчезната од утринските часови на 18-ти овој месец. Била облечена во тренерки во темна боја, на нозете имала патики или влечки, со себе не носела ташна, мобилен или било каков документ.

Од утре и ловци ќе се вклучат во потрагата по исчезнатата Марија Брзакова од село Босилово од која веќе една седмица нема ниту трага, ниту глас.

Веста за вклучувањето на ловците ја потврди портпаролката на СВР-Струмица, Хризантема Рендевска, која истакна дека потрагата се организира во соработка со МВР и при тоа апелира сите заинтересирани ловци да дојдат утре во 8 часот пред зградата на Општина Босилово.

Дваесет и осумгодишната Марија Брзакова е исчезната од утринските часови на 18-ти овој месец. Била облечена во тренерки во темна боја, на нозете имала патики или влечки, со себе не носела ташна, мобилен или било каков документ. Висока е околу 160 сантиметри, средна градба, со долга костенлива коса. Исчезнување во полицијата го пријавил нејзиниот сопруг.

Прочитајте и...  Мицкоски: Ние сме држава која има во резерва тестови за само еден ден

Изминативе денови полицијата интезивно трага по неа со пребарување на теренот, а во потрагата се вклучени и кучиња трагачи.

Прочитај повеќе

МЗ: Од петте потврдени случаи со коронавирус во Штип, двајца се од Радовиш

Слободен печат

Замина првата група доктори која беше во служба на здравјето на граѓаните во Дебар

Слободен печат

ДСЗИ спроведува вонреден инспекциски надзор за утврдување на причината за смртта на велешкиот пациент

Слободен печат

Бидете внимателни, сите средства за дезинфекција не се безопасни

Миа Агенција

Заврши државниот карантин за првите 160 македонски граѓани

Слободен печат

Нема единство меѓу власта и опозицијата за преговорите со ЕУ

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во овој град во Шпанија нема ниту еден заболен од коронавирус

Слободен печат

Аџибадем Систина: Холандската влада ги одобри брзите тестови, ќе поднесеме кривична пријава за загрозување на јавното здравје

Слободен печат

Во Русија 235 деца заразени со Ковид-19, ниту едно не е во сериозна состојба

Слободен печат

Повеќе од 300 луѓе починаа од Ковид-19 во Африка

Слободен печат

Објавени дежурните аптеки во Куманово, дистриубирани пакети за ранливите категории

Слободен печат

Повеќе од 10.000 заразени од коронавирус во Португалија

Слободен печат