24 C
Скопје

Tag : исчезната

Вести Македонија

Петти ден се трага по исчезнатата Цветанка Ѓоргиевска од Крива Паланка

Слободен печат
Веќе пет дена трае потрагата по исчезнатата жена од кривопаланечкото село Конопница Цветанка Ѓоргиевска, која е пријавена за исчезната откако во петокот, 2 април, се...
Вести Македонија

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Исчезната е 50-годишната Весна Николоска од Прилеп

Слободен печат
Во Прилеп од средата е изгубено женско лице,  50-годишната Весна Николоска, од Прилеп. Од сознанијата од семејството, можно е жената да бара помош и во...
Вести Македонија Слајдер

Десет месеци ниту трага, ниту глас од исчезнатата Марија Брзакова

Горан Наумовски
Десет месеци трае потрагата по исчезнатата Марија Брзакова (28) од Босилово, а од неа нема ниту трага, ниту глас. Таа исчезна на 18 јануари годинава...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќен крај: Мајката на Тања и Лидија Кочовски пронајдена жива!

Васко Спасоски
Невенка Кочовски, мајката на актерката Лидија и пејачката Тања Кочовски во раните утрински часови го напуштила својот дом и не се вратила, при што на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Исчезна мајката на Тања и Лидија Кочовски, се бара помош! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред само неколку минути, познатата актерка Тања Кочовска на својот профил на Фејсбук објави фотографија од својата мајка Невена Кочовска, за која како што вели,...
Хроника

Исчезната жена најдена мртва кај Охрид

Горан Наумовски
Вчера околу 12 часот во СВР Охрид, жител на охридското село Велгошти пријавил дека недалеку од селото, во месноста „Чурила“, забележал починато лице. По извршениот...
Вести Македонија Слајдер

Стотина ловци и граѓани утрово ја продолжија потрагата по исчезнатата Марија Брзакова

Слободен печат
Стотина ловци и граѓани во координација со полицијата утрово ја продолжија потрагата по исчезната Марија Брзакова (28) од Босилово, која исчезна на 18-ти овој месец....
Вести Македонија Слајдер

И ловци се вклучуваат во потрагата по исчезната Марија Брзакова

Горан Наумовски
Од утре и ловци ќе се вклучат во потрагата по исчезнатата Марија Брзакова од село Босилово од која веќе една седмица нема ниту трага, ниту...
Вести Свет

НЕИЗВЕСНОСТ ВО АВСТРАЛИЈА: Полицијата интензивно трага по мајка која исчезна заедно со своите три мали деца

Слободен печат
Полицијата трга по жена од Волонгонг во Австралија, кога исчезна со своите три деца, пишуваат австралиските медиуми. На мајката заедно со нејзините мали дечиња од...
Вести Свет

ТАМАРА ИСЧЕЗНАЛА ВО АВСТРАЛИЈА: Полицијата ја барала 12 дена, пиела вода од река за да преживее

Слободен печат
Жена која се изгубила во Австралија пред 12 дена, била спасена, додека уште се трага по нејзините двајца пријатели, соопштила австралиската полиција. Полицијата ја пронашла...