Актерката која ја игра Хурем Султан објави фотографија со својот татко, според обожавателите тие се идентични

Хурем Султан/ Фото: Инстаграм

Балканската публика ја запозна убавата актерка Мејрем Узели како Хурем Султан во серијата „Сулејман Величествениот“, но нејзината кариера не застана тука.

Убавата турска актерка има германски корени, а сега за првпат објави фотографија на Инстаграм со својот татко, по повод неговиот роденден.

Воодушевените обожаватели кои со нетрпение ја очекуваат секоја нејзина објава веднаш почнаа да коментираат дека актерката е иста како татко и.

Родителите на актерката Хусеин и Урсула се голема поддршка за неа, а актерката често се појавува со нив на многу настани и премиери.

Видео на денот