Tag : хурем султан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Убава како мама: Ова е ќерката на Хурем Султан која ја одгледува сама! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Мерием Узерли (36), најпозната по улогата како Хурем Султан во турската серија „Величествениот“, сподели фотографии со нејзината ќерка. Симпатичното селфи беше објавено од Мерием...
Магазин Магазин слајдер Ретро

За Султанот Сулејман тоа било љубов на прв поглед: Последната желба на Хурем само ја докажала нивната љубов!

Слободен Печат
Малку кој знае дека прочуената султанка Хурем, сопругата и најголемата љубов на султанот Сулејман, родена е како Александра Анастасија Лисовска. Таа била родена на територијата...
Еспресо Шоу биз

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Слободен печат
На престижниот фестивал во Венеција стигна и големата турска ѕвезда Мерием Узерли, попозната како Хурем султан. Црвенокосата убавица во Италија блесна во неколку раскошни креации...