28.8 C
Скопје

Tag : хурем султан

Магазин Магазин слајдер Сцена

Полни раце љубов: Познатата Хурем Султан ужива во друштво на своите две ќерки

Слободен Печат
Турската актерка Мерием Узерли, која се прослави со улогата на Хурем Султан во серијата „Величествениот“, во јануари роди девојче по име Лили Кои, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Славната Хурем повеќе не е русокоса: Актерката направи драстична промена со нејзината коса

Слободен печат
Откако Мерјем Узерл се здоби со светска популарност благодарение на улогата на Султана Хурем, во хит серијата „Сулејман Величествениот“, таа постојано го привлекува вниманието на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката позната како Хурем султан го откри името на својата ќеркичка

Слободен Печат
Актерката Мерјем Узерли пред шест години, за време на нејзината прва бременост, се соочи со еден од најтешките периоди од нејзиниот живот. Тогаш таа сама...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се породи Хурем султан: На ќеркичката ѝ посвети емотивни зборови

Слободен печат
Турската глумица Мерјем Узерли, која ја памтиме по улогата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величенствениот“ вчера ја роди втората ќерка. Со своите фанови на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Мерјем Узерли влегува во 9-от месец од бременоста: Погледнете како изгледа

Слободен печат
Актерката Мерјем Узерли која се прослави со улогата на Хурем султан, е бремена и го очекува своето второ дете. Таа за време на бременоста направи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Погледнете како изгледа популарната Хурем Султан во 8-от месец од бременоста

Слободен печат
Прекрасната 37-годишна турска актерка Мерием Узерли која стана позната по нејзината улога во хит-серијата „Величествениот“, каде што ја толкуваше улогата на Хурем Султан, сега на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Убава како мама: Ова е ќерката на Хурем Султан која ја одгледува сама! (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Мерием Узерли (36), најпозната по улогата како Хурем Султан во турската серија „Величествениот“, сподели фотографии со нејзината ќерка. Симпатичното селфи беше објавено од Мерием...
Магазин Магазин слајдер Ретро

За Султанот Сулејман тоа било љубов на прв поглед: Последната желба на Хурем само ја докажала нивната љубов!

Слободен Печат
Малку кој знае дека прочуената султанка Хурем, сопругата и најголемата љубов на султанот Сулејман, родена е како Александра Анастасија Лисовска. Таа била родена на територијата...
Еспресо Шоу биз

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Слободен печат
На престижниот фестивал во Венеција стигна и големата турска ѕвезда Мерием Узерли, попозната како Хурем султан. Црвенокосата убавица во Италија блесна во неколку раскошни креации...