Хорот и оркестар „Бешикташ” од Истанбул со настап во Тетово – Слободен печат
Култура

Хорот и оркестар „Бешикташ” од Истанбул со настап во Тетово

Вчеравечер хорот и оркестарот „Бешикташ" од Истанбул настапија и во Гостивар.

Хорот и оркестарот „Бешикташ” од Истанбул, Турција ќе настапи пред тетовската публика. Во рамки на фестивалот „Меридианс” тие ќе се претстават вечерва со почеток во 21 часот во големата сала на Центарот за култура „Иљо Антески Смок” во Тетово.

„Хорот и оркестарот ќе ги предводи познатиот диригент од Турција, Хамди Демирџиоглу. Влезот е бесплатен за сите заинтересирани“, соопштија од здружението за култура „Артал” од Тетово кои се организатори на фестивалот.

Вчеравечер хорот и оркестарот „Бешикташ” од Истанбул настапија и во Гостивар. Настаните се поддржани од Министерството за култура.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close