Хороскоп за 21 февруари – Овните ќе имаат кавги на работа, Девиците ќе делуват иритирачки на околината

Овен

Во деловното опкружување ќе постојат мали кавги кои ќе ви ја намалат концентрацијата. Немојте да го повишувате тонот, доколку нешто не ви се допаѓа кажете го тоа смирено. И партнерот нема да има совршен однос со вас, па запрашајте се дали можеби проблемот е во вас.

Бик

Потребно е малку да мрднете од местото каде буквално стоите како заковани. Некое лице од блиската околина ќе ви објасни како побрзо да напредувате. Послушајте ги неговите совети, тие се добронамерни.

Близнаци

Сте решиле да се обидете со нешто сосема ново. Преморени сте и оптеретени од досегашните обврски. Потребно е да земете краток одмор за регенерација. Поминете малку време и со партнерот.

Рак

Можно е да размислувате за позајмица, но доколку можете некако да издржите или да се снајдете на друг начин, не правете го тоа. Саканото лице ќе сака понагласено да ги покажувате вашите емоции.

Прочитајте и...  Виц на денот - Маица

Лав

Можно е да делувате многу конфузно во комуникацијата, па соговорниците да гледаат во вас со недоверба. Во љубовта немојте и за најмалите ситници да си барате причина за кавга. Иако ќе ви биде тешко, обидете се да премолчите.

Девица

Ќе бидете лошо расположени и на околината ќе влијаете иритирачки. Некој искрено ќе ви каже каде грешите. Сфатете го тоа како помош, не како закана. И со партнерот ќе имате низа недоразбирања, не правете слон од мравка.

Вага

Многу нешта ви задаваат проблеми, редно време е да ја промените политиката. Помеѓу вас и партнерот ќе се појават одредени несогласувања. Потребно е да имате позитивен став.

Шкорпија

Најверојатно е време да размислите да го промените работното место, мора да најдете подобра опција. Поставете се позитивно во комуникацијата со саканото лице, тоа ќе го подобри вашиот однос.

Прочитајте и...  Медицинска сестра им запеа на колегите кои се борат со коронавирусот и стана хит (ВИДЕО)

Стрелец

Можете да очекувате успех во она што го работите. Ќе најдете решение за некои проблеми кои биле нерешливи за вашите колеги. Во љубовта се е во најдобар ред. Вие и партнерот ќе бидете неразделни.

Јарец

Од вас ќе биде побарано повеќе да се ангажирате за некои задачи, на почетокот нема да ви се допадне тоа, но подоцна откако ќе забележите успех во работата, тоа многу ќе ве израдува. Во љубовта ќе постојат и помали но и поголеми кавги.

Водолија

Ќе бидете заљубени до уши, па работата воопшто нема да ве интересира. Постојано ќе изнаоѓате начин да излезете од работното место и да се видите со саканото лице. Партнерот разбудил некои посебни емоции кај вас. Ќе бидете многу среќни.

Прочитајте и...  Марија Лазиќ Живковиќ: Тоше Проески со своите зборови го обележа почетокот на мојата кариера

Риби

На работното место пред вас ќе застане вашиот надреден кој неодамна ви доделил неколку задачи и не е задоволен од резултатите. Најдете начин да се оправдате, но никако немојте да се карате. Во љубовта оние во врска или брак ќе бидат сталожени, а оние кои се сами ќе бидат во активна потрага по нов партнер.

Прочитај повеќе

Виц на денот – Маица

Слободен печат

Дали е ова најжешката фотка? Елена Велевска со пријатно изненадување за своите фанови во карантин! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дуа Липа го искористи недостатокот на конкуренција: Во време на пандемија новиот албум го објави на Јутјуб (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Како песна на Џон Ленон го инспирираше Стивен Кинг да го напише познатиот роман „The shining“?

Слободен печат

Ова докажува колку му недостига фудбалот на Горан Пандев (ВИДЕО)

Васко Спасоски

ВАЖНО: Пушачите имаат 14 пати повеќе шанса да заболат од коронавирус?

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Медицинска сестра им запеа на колегите кои се борат со коронавирусот и стана хит (ВИДЕО)

Слободен печат

Инстаграм ја цензурираше Јелена Ѓоковиќ: „Шири лажни вести“ за коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

На жена му ѝ дал сама да го испере автомобилот: Камерата сними урнебесна сцена! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Полицијата воочи повеќе возила од хеликоптер, а потоа следуваше вистинско изненадување! (ВИДЕО)

Слободен печат

Анџелина Џоли и Бред Пит конечно постигнаа договор за образованието на децата: Се одлучија за „традиционален начин“

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ ни откри што прави во изолација: Чистам, гледам филмови и јадам многу лук и кромид! (ФОТО)

Васко Спасоски