8 C
Скопје

Хорор глетка: Масовно труење на кучиња во Охрид

Денеска е забележано масовно труење на кучиња во охридското село Косел, а вознемирувачко видео од овој нечовечки чин веќе се споделува на социјалната мрежа Фејсбук.

– Масакар во с. Косел, Охрид. Ми ги отруја душињава што ги хранев, предупредував на тоа та затоа и ги објавував скоро секој ден. Полиција доаѓа на терен. Само да стигнеме до сторителот бел ден не ќе види. Ми трпи и работа и сѐ, животов ми се скрати ќе ја тужам и државава за нанесен душевен бол и сѐ. Ми ја нема уште една голема кучка, стерилизирана и скоцкана чувана со години тука, телото го нема никаде, напиша Климент Арнаудов, кој прв ја сподели оваа вест на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Дванаесет земји на ЕУ се уверени дека ќе достигнат 70 отсто имунизирани до средината на јули

Поврзани вести

ВИДЕО I Русија ја активира северната флота: Целта е да се заземат стратешките точки на Арктикот по секоја цена

Слободен печат

Повторно се тресеше Хрватска: Земјотрес е забележан и во Словенија

Слободен печат

ВИДЕО I Заврши судењето за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд: Војска и хеликоптери низ улиците на САД, Дерек Шовин е виновен

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: 12-годишно девојче oд Велес, брутално нападнато од својата врсничка додека останатите гледаат и снимаат со телефон

Слободен печат

Кинеската вакцина е 93 отсто ефикасна во спречување на хоспитализација: Не е забележам ниту еден смртен случај

Слободен печат

Вработен во казино играл со пари што ги извадил од апарати, „се покрил“ со 5.000 службени евра

Слободен печат

Остави Коментар