Хемичарите од Институтот за хемија приредија „пиромански спектакл“ во Скопје (ВИДЕО)

Професорите и студентите од Институтот за хемија и приредија „пиромански стектакл на средношколците кои ги чекаа резултатите од државниот натпревар по хемија.

Прочитајте и...  Шилегов: Мерката за исполнетост на автобусот до 75 проценти се почитува, чекаме дополнителни препораки

Поврзани вести

Повеќе од 100 новозаразени со Ковид-19 во Кина, прв пат од месец април

Слободен печат

Рама: Ставот на Макрон позитивен сигнал, но нема простор за еуфорија

МИА

Царовска за УБ: ВМРО-ДПМНЕ е неконструктивна и се обидува да го прекрши Уставот

Слободен печат

Ликер од жалфија (ВИДЕО)

Слободен печат

Избор на Бум-бум (ВИДЕО)

Слободен печат

Посен колач (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар