• спектакл

ФОТО | Дуа Липа приреди спектакуларен концерт: „Висеше“ врз публиката!

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, во склоп на турнејата „Тhe Future Nostalgia“, одржа концерт за паметење во Филаделфија, Америка. Таа ги воодушеви своите фанови со провокативниот изглед, но и кореографијата не заостануваше.   View this post on Instagram   A post shared by DUA LIPA (@dualipa) За својот настап во Филаделфија, Дуа Липа …

ФОТО | Дуа Липа приреди спектакуларен концерт: „Висеше“ врз публиката! Read More »