Груби за „Слободен печат“: Ниски обвинувања и клевети се исказите дека сум добил „бомби“ од Заев

Артан Груби
Артан Груби / Фото: Facebook

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби во изјава за „Слободен печат“ категорично ги отфрла како невистинити и ниски клевети обвинувањата на поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини дека премиерот Зоран Заев му дал необјавен материјал од „бомбите“ со цел да стане „моќен“ во ДУИ.

– Ниска клевета што не одговара на неговата возраст, но верувам дека тие се последица на возраста. Леснотијата да се кажуваат лаги и истите да се шират во медиумите е за секое жалење – рече Груби за „Слободен печат“.

Заев за „Слободен печат“: Не е точно дека некој некому дал некакви „бомби“ за да биде моќен

 

Видео на денот